KONST / Litografier / Färglitografier 16143095
nr 1614 3095
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Dagfjärilar, Handkolorerade. Signerad, numrerad 1/70, daterad -92, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 62x45
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Utrop:
500 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:30:07
Peter Tillberg
Läs mer om Peter Tillberg